Konstytucja 3 Maja

W naszej szkole 30 kwietnia miała miejsce piękna uroczystość dotyczą rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Zebranych uczniów i nauczycieli powitał dyrektor szkoły Pan Marek Wojtowicz. Następnie w części artystycznej występowali uczniowie z klas: 1A, 3A, 4B i 6B. Po pięknych wierszach i piosenkach uczennice zaprezentowały choreografię z biało-czerwoną flagą. Akademia została nagrodzona długimi i głośnymi brawami.
   Konstytucja 3 Maja jest drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą zasadniczą wprowadzającą zasadę trójpodziału władzy. Uregulowano podstawowe zasady ówczesnej Rzeczypospolitej, kształt rządu, problemy gospodarcze i społeczne oraz miejsce Kościoła. Oryginał Ustawy znajduje się w Archiwum Akt Dawnych w Warszawie
Wszystkich zapraszamy do pooglądania zdjęć z uroczystości.
Zapraszamy również na stronę internetową dotyczącą konstytucji:

Organizatorki: Beata Wójtowicz i Elżbieta Malinowska

Dekoracje: Bożena Skrzypska-Obławska