Konkurs na najciekawsze przebranie historyczne

Maj to miesiąc obfitujący w rocznice wielu wydarzeń historycznych w Polsce i na świecie.Między innymi: 3 maja – w 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję 3 maja, 5 maja– w 1846 roku urodził się Henryk Sienkiewicz-laureat literackiej Nagrody Nobla,7 maja w 1794 roku Tadeusz Kościuszko wydał Uniwersał Połaniecki, 12 maja - w 1926 roku rozpoczął się w Polsce tzw. Przewrót Majowy, 21 maja – w 1674 roku Jan III Sobieski został wybrany na króla Polski, itd.

To również miesiąc, w którym, może częściej niż zwykle, manifestujemy swój patriotyzm, obchodząc Dzień Flagi czy też wspomniane wyżej Święto Konstytucji.

W związku z tym, Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłasza konkurs na najciekawsze przebranie historyczne, związane z wybraną postacią z historii( od starożytności do czasów I wojny). Wybierając postać pamiętajmy, by kierować się zarówno swoimi zainteresowaniami , jak również wartościami jakie niesie ze sobą wybrany bohater. Zaprezentujmy tylko pozytywnych bohaterów, odznaczających się odwagą, mądrością, patriotyzmem, altruizmem.

Zachęcamy do licznego udziału w naszej zabawie.

Edyta Szewczyk