Dzień Ziemi – lekcja w klasie 3a.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. W ramach tego święta pan Paweł Olejarczyk postanowił przypomnieć uczniom klasy 3a, jak ważnym miejscem dla nas wszystkich jest nasza planeta, o którą powinniśmy się troszczyć. Dzieci dowiedziały się, że Ziemia jest trzecią planetą licząc od Słońca i piątą pod względem wielkości w Układzie Słonecznym. Jest to również największa  planeta skalista i jedynym znanym we wszechświecie miejscem, gdzie istnieje życie. Większość jej powierzchni pokrywają oceany. Wokół Ziemi krąży Księżyc. Niestety, Ziemia jest ciągle niszczona i zanieczyszczana. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. Uczniowie wspólnie zastanawiali się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny, a swoje pomysły wykorzystali tworząc piękne, ciekawe plakaty związane z tym tematem.

Mariola Kuczer-Burnatowska