Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Dzieci uczęszczające do świetlicy w naszej szkole pamiętały o święcie naszej planety.

Czynnie włączyły się w obchody tego święta i przez cały miniony tydzień brały udział w zajęciach o charakterze edukacyjno – ekologicznym. W trakcie zajęć uczniowie poznali zasady zachowań proekologicznych, dowiedzieli się jak oszczędzać wodę i energię oraz segregować śmieci. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, rozwiązywały zagadki i quizy, wypełniały karty pracy. Wzięły udział w giełdzie pomysłów „Jak dzieci mogą dbać o środowisko?” Każda z grup wykonała również ciekawe prace plastyczne z których powstała wystawa do której obejrzenia zachęcamy poniżej.

Pamiętajmy,że Ziemia to nasz wspólny dom i wszyscy musimy o nią dbać!

Zespół Wychowawców Świetlicy